مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند گفت: 4دوربین نظارت تصویری کنترل ترافیک در چهارراه پاسدارن بیرجند از سوی شهرداری نصب و راه اندازی شد.

مهندس مسلم قلی نژاد اذعان داشت: با هدف کنترل وضعیت ترافیک معابر و تقاطع های پرتردد سطح شهر 4 دوربین نظارت تصویری در چهارراه پاسداران تقاطع تامین اجتماعی نصب شد. وی با بیان اینکه برای نصب این دوربین ها 70 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: پیش از این سه دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع های مهم شهر از جمله میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه باارزش 100 میلیون تومان نصب شده بود.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری با بیان اینکه دوربینهای نظارتی در زمان بروز بحران بسیار موثر است و امکان نظارت تصویری را در سطح شهر میسر می سازد عنوان کرد: این دستگاه علاوه بر نشان دادن وضعیت ترافیکی محل، اختلالات و تخلفات ترافیکی و راهنمایی را به مرکز کنترل ترافیک شهر اعلام می کند.

وی از اتصال این دوربین ها به مرکز کنترل ترافیک خبرداد و اضافه کرد: نصب دوربین در سطح شهر باعث بالا رفتن امنیت شده و در زمینه نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی می شود.

 مدیر فناوری اطلاعات شهرداری بیرجند گفت: بر اساس ماده 9 قانون عمران و نوسازی شهری، شهرداری ها موظفند هر 5 سال یکبار نسبت به ممیزی املاک سطح شهر اقدام نمایند که شهرداری بیرجند با هماهنگی شورای اسلامی شهر اقدام به این امر نموده است.

بمهندس مسلم قلی نژاد در حاشیه جلسه توجیهی و آموزشی پرسشگران ممیزی افزود: طرح ممیزی املاک با هدف جمع آوری اطلاعات املاک سطح شهر به منظور ایجاد «بانک اطلاعاتی املاک » اجرا مي شود كه اين طرح بخش هاي مختلفی از جمله برنامه ریزی، آبادانی، عمرانی، شهرنشینی اصولی و در آمدی ممیزی املاک شهر را در بر دارد. وی با اشاره به اینکه اجراي طرح مميزي املاك شهري، مسير توسعه و پيشرفت را در سايه دست يابي به اطلاعات جامع هموار مي كند عنوان کرد: به همین منظور جلسه توجیهی و آموزشی پرسشگران ممیزی جهت آغاز فعالیت برگزار گردید.

 این پرسشگران با ارایه کارت شناسایی معتبر برای کسب اطلاعات لازم به محل سکونت و کسب شهروندان مراجعه خواهند کرد. قلی نژاد از شهروندان درخواست کرد هنگام مراجعه مأموران اجراي طرح مميزي شهري، مداركي نظير سند مالكيت، فيش‌ آب، برق و گاز، پروانه ساختماني، پايانكار و مدارك شناسايي مالك را در اختيار پرسشگران ممیزی قرار دهند.

وی در پايان با آرزوی داشتن شهری زیبا و در خور شان مردم بیرجند، ابراز اميدواري کرد: با اجراي پروژه مميزي املاک شهر در تمام مناطق در آينده نزدیک، گام مهمی در راستاي تحقق شهرداري الکترونيکي و ارائه خدمات سريع و بهتر به شهروندان برداشته شود.

 شهرداری بیرجند به منظور کنترل وضعیت ترافیک معابر و تقاطع های پرتردد سطح شهر سه دستگاه دوربین نظارت تصویری را در تقاطع های مهم شهر از جمله میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه نصب کرد.

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه این دوربین ها در زمان بروز بحران بسیار موثر است و امکان نظارت تصویری را در سطح شهر میسر می سازد افزود: این دستگاه وضعیت ترافیک محل را نشان داده و اختلالات و تخلفات ترافیکی و راهنمایی را به مرکز کنترل ترافیک شهر اعلام می کند.

مهندس مسلم قلی نژاد با بیان اینکه این دوربین ها به مرکز کنترل ترافیک متصل است افزود: دوربین های نظارت تصویری در سال جاری در سه نقطه میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه به ارزش 1 میلیارد ریال نصب گردیده و بزودی تعداد 4 عدد دوربین نظارت تصویری در تقاطع بلوار پاسداران و خیابان خلیل طهماسبی نیز  نصب خواهد شد. نصب دوربین در سطح شهر باعث بالا رفتن امنیت و در مباحث نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی می شود.

قلی نژاد اضافه کرد: مرکز کنترل ترافیک در شهرداری بیرجند برای استفاده بهینه از زیرساخت‌ های شهری، روان‌سازی ترافیک و نظارت بر سطح شهر راه‌اندازی شده است.مدیرفناوری اطلاعات شهرداري بیرجند اظهار داشت: به دنبال اجراي طرح توانمند سازی کارشناسان شهرسازی جهت ارائه خدمات شهرسازي، دوره آموزشي ویژه کارشناسان شهرسازی مناطق دوگانه شهرداری بیرجند برگزار شد.

مهندس مسلم قلی نژاد هدف از برگزاری این دوره را ارتقای سطح علمی و عملی کارشناسان شهرسازی عنوان کرد و افزود:  با عنایت به اعمال تغییرات اساسی در سیستم شهرسازی از جمله ارائه خدمات الکترونیک، حذف پرونده های فیزیکی، پرداخت الکترونیک عوارض نوسازی، راه اندازی زیر سیستم املاک و کمیسیون ماده صد، تشکیل واحد اسکن و تشکیل پرونده الکترونیک و.... این دوره های آموزشی برگزار می شود.

وی از دیگر دلایل برگزاری این دوره ها به اجرای برنامه هایی جهت تسهيل در روند ارايه خدمات شهرسازي، كاهش زمان ارايه خدمات، كاهش مراجعات مردم، ارتقاء رضايتمندي و سلامت در ارايه خدمات، افزايش و بهبود مناسب سطح نظارت و بازرسي و برای رفاه حال شهروندان اشاره کرد.

مدیر فناوری اطلاعات شهرداری ادامه داد: در این کلاس ها که طی دو روز در مرکز فناوری اطلاعات شهرداری بیرجند برگزار گردید، کارشناسان بخش های مختلف شهرسازی شهرداری مناطق دوگانه از جمله حوزهای نوسازی و تشکیل پرونده، ثبت درخواست، کارشناسان بازدید و کنترل فنی و تایید نقشه حضور داشتند که آخرین تغییرات اعمال شده در سیستم شهرسازی تفهیم وآموزش های لازم ارائه گردید.