مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند گفت: دوربین نظارت تصویری کنترل ترافیک در تقاطع بلوار مسافر و بلوار امام رضا از سوی شهرداری نصب و راه اندازی شد.

مهندس مسلم قلی‌نژاد اظهار کرد: با هدف کنترل وضعیت ترافیک معابر و تقاطع‌های پرتردد و پرخطر سطح شهر، این دوربین نظارت تصویری در  تقاطع بلوار مسافر و بلوار امام رضا نصب شد.
وی با بیان اینکه دوربین‌های نظارتی در زمان بروز بحران بسیار موثر است و امکان نظارت تصویری را در سطح شهر میسر می‌سازد، عنوان کرد: این دستگاه علاوه بر نشان دادن وضعیت ترافیکی محل، اختلالات و تخلفات ترافیکی و راهنمایی را به مرکز کنترل ترافیک شهر اعلام می کند.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از اتصال این دوربین‌ها به مرکز کنترل ترافیک خبرداد و  اضافه کرد:  نصب دوربین در سطح شهر باعث بالا رفتن امنیت شده و در زمینه نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی می‌شود.
وی با اشاره به هزینه های نصب دوربین های ترافیکی، افزود: این دوربین از بازسازی دوربین های فرسوده در این مکان نصب شده که مبلغ 20 میلیون تومان در هزینه ها صرفه جویی شده است.آموزش سیستم عوارض خودرو برای کاربران دفاتر پیشخوان دولت به صورت کارگاه یک روزه توسط مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند برگزار گردید. 

مهندس مسلم قلی نژاد، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود:  در راستای برون سپاری خدمات الکترونیکی شهرداری بیرجند و تجهیز دفاتر پیشخوان دولت به سیستم عوارض خودروی جدید ، 40 نفر از کاربران27 دفتر پیشخوان دولت در کارگاه آموزشی یک روزه آموزش های اولیه را فرا گرفتند.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی مفاهیم اولیه سیستم عوارض خودرو شامل مواردی مانند مدارک مورد نیاز برای اخذ عوارض خودرو، آموزش کاربری سیستم، آموزش اپراتوری سیستم، نحوه پرداخت های الکترونیکی، آموزش داده شد.

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از جابجایی اتاق سرور با لحاظ استانداردهای لازم خبر داد. مسلم قلی نژاد با اشاره به اینکه اتاق سرور برای ارائه خدمات، به عملکردی ایمن، پایدار و مطمئن نیاز دارد اظهار داشت: اتاق سرور بخش مهمی از هر سازمان است که وظیفه‌ ذخیره سازی اطلاعات مختلف را دارد. 

وی ادامه داد: این اتاق معمولا چندین سرور فیزیکی را در خود جای داده است که این سرورها علاوه بر ذخیره سازی، وظیفه پردازش اطلاعات را نیز بر عهده دارند.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری عنوان کرد: ساماندهی اتاق سرور در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت با رعایت استانداردهای ایمنی لازم انجام شد.

قلی نژاد از تامین زیر ساخت ها و جابجایی اتاق سرور شهرداری بیرجند طی 2 ماه خبر داد و اضافه کرد: راه‌ اندازی اتاق سرور در زمینه فناوری اطلاعات، تخصص محسوب شده و شامل مواردی بسیار کلیدی و مهم است.

 

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند گفت: 4دوربین نظارت تصویری کنترل ترافیک در چهارراه پاسدارن بیرجند از سوی شهرداری نصب و راه اندازی شد.

مهندس مسلم قلی نژاد اذعان داشت: با هدف کنترل وضعیت ترافیک معابر و تقاطع های پرتردد سطح شهر 4 دوربین نظارت تصویری در چهارراه پاسداران تقاطع تامین اجتماعی نصب شد. وی با بیان اینکه برای نصب این دوربین ها 70 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: پیش از این سه دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع های مهم شهر از جمله میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه باارزش 100 میلیون تومان نصب شده بود.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری با بیان اینکه دوربینهای نظارتی در زمان بروز بحران بسیار موثر است و امکان نظارت تصویری را در سطح شهر میسر می سازد عنوان کرد: این دستگاه علاوه بر نشان دادن وضعیت ترافیکی محل، اختلالات و تخلفات ترافیکی و راهنمایی را به مرکز کنترل ترافیک شهر اعلام می کند.

وی از اتصال این دوربین ها به مرکز کنترل ترافیک خبرداد و اضافه کرد: نصب دوربین در سطح شهر باعث بالا رفتن امنیت شده و در زمینه نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی می شود.